Hind24
Hind24

Blog

Hinnavaatlust ja kaupluste võrgustikes tarnijad Eestis

Selleks, et hinnavõrdlusest optimaalset ülevaadet saada, on vaja teada võimalikult paljude kaubanduskettide olukorda. Hind24 teostab pidevat hinnavaatlust kõigis suuremates ja enim külastatavates kaupluste võrgustikes: A1000 Market, Coop, Grossi, Maxima, Prisma, Rimi, Selver, Keskturg, Lidl, Stockmann ja Kaubamaja.

Mitmetel jaekettidel on poodidele seatud väiksemad alajaotused nende suuruse järgi. Näiteks Rimi väiksemad poed on nimetatud Mini Rimideks ja suuremad kannavad nimetust Hyper. Maxima see-eest jagab poed X, XX või XXX suurusega kauplusteks. Selveril on hiljuti lisandunud väiksemate poodide kett nimega ABC ja Prisma avas mõnda aega tagasi 24H poed, mida on võimalik külastada ööpäev läbi. Poodide hinnapoliitika kujunemises mängivad rolli peamiselt kaks asja- konkurents ja tarbijakäitumine. See võib kõlada üllatavalt, aga erineva suurusega poodidel on sõltuvalt asukohast ja tarbija harjumustest ka erinev hinnapoliitika. Näiteks väiksemas kaupluses võib leida rohkem sooduspakkumisi kui suure tuiksoone ääres asuvas hüpermarketis. Sooduspakkumistega saab end hästi kursis hoida näiteks kliendilehtedede ja uudiskirjade abil. Samuti erineb kaupluste lõikes toodete sortiment, mõnikord ka kvaliteetkaupade saadavus, mida kohandatakse vastavalt nõudlusele.

Viimase aja elukorraldus on muutnud klientide tarbimisharjumusi ning nende seas on populaarsust kogunud e-poodide kasutamine, mis on omakorda selle valdkonna arengut tugevalt edendanud. Mitmed jaeketid on laiendanud kullerteenuste teeninduspiirkonda, panustanud personali täiendamisse, pannud tööle toidukapi automaadid või leidnud teisi kontaktivabasid ostlemisviise. Vähe sellest, et need meetodid on olnud abiks piirangute aegses olukorras, on tegemist ka muidu palju paindlikuma, kiirema ja mugavama ostlemisvõimalusega. Hinnavaatluse seisukohalt võimaldab e-pood väga lihtsalt ja kiirelt saada ülevaadet kõigist käimasolevatest sooduskampaaniatest ja -pakkumistest. 

Hoolimata paljudest plussidest, ei kao e-poe kasutuse kõrvalt vajadus ka füüsiliselt toidukaupluseid külastada. Sel juhul lisab mugavust kaasnevate teenuste, nagu näiteks taaraautomaadi, sularahaautomaadi või pakiautomaadi olemasolu. Samuti on suuremate kauplustega samas hoones saadaval puhastusteenused, kingsepp või apteek. Nii saab ühe käimisega mitu asja korraga aetud ja nutikalt planeeritud ostlemise korral piisab vaid 1-2 külastusest nädalas. Erinevalt e-poest, muutuvad tavapoe lahtiolekuajad samuti kliendi jaoks oluliseks. Näiteks hommikuse eluviisiga tarbija eelistab kindlasti varajast avamisaega ja tiheda õhtuse graafiku tõttu hiljem poodi jõudva kliendi meelt mööda on pikemalt avatud kauplused. Seega on selge, et oma lemmiku kaupluse valimine sõltub väga mitmest erinevast detailist, ja neid kõiki võiks enne poe külastamist endale teadmiseks võtta.

Suuremates Eesti linnades võib jaekettide valik suisa silmade eest kirjuks võtta. Olgugi, et tavaliselt valime ikka selle poe, mis asub logistiliselt paremas kohas, räägib tegelikult erinevate kaupluste kasuks või kahjuks veel palju teisigi argumente. Teadlik klient mõtleb oma tarbimisharjumused ja tegelikud vajadused läbi, võrdleb neid pakutavate võimalustega kõigi tarnijate vahel, ning võib seejärel leida, et mõni teine kauplus on tema jaoks tegelikult palju sobivam kui senine lemmik. Samuti võime avastada enda jaoks e-poodlemise võlud.

Hannes Kiur
24.01.2021

Teised postitused

Kuidas käituda poes, et ei peaks raha kuulutama topelt?

Kui mõelda toidu sisseostudelt säästmise peale, siis selleks on mitmeid erinevaid  mooduseid. Odav ostlemine ei pea tingimata tähendama ebatervislikke või -kvaliteetseid  valikuid. Toidu ostmisel mõningate muutuste tegemine võib hulga raha

Kütuste hinnavõrdlus Eestis ja kütuse hind. Millest see kujundab?

Tarbijate jaoks on sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. See võib tunduda justkui  loterii kui keerad hommikul tanklasse küsimusega- milline on bensiini hind täna? Segadus on  ka arusaadav, sest mõjutegureid ei ole vaid üks. Mootorikütuste

Eesti tanklaketid ja teenindusjaamad

Tallinnas kasvab autode hulk igal aastal ligi 5%. Auto omamist ning selle konkreetseid  näitajaid peetakse tihti rikkuse indikaatoriks. Seda peegeldab teatud määral ka trend, et kõrgem SKP tähendab, et piirkonnas on ühe inimese kohta rohkem autosid.

Komentaarid

Hetkel puudub

Lisa komentaar

Hind24
© 2008-2021 Kõik õigused kaitstud.